ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11086501
nr 1108 6501
Nyrokoko, höjd ca 169 cm, bredd ca 67 cm
Kondition: mindre skador på ramen
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 15 maj 2017
kl 18:39:46
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.600 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.